Базална температура во рана бременост

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Ivana*
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 22 Nov 2019, 07:42
Им се допаднал: 2 пати

Базална температура во рана бременост

Post by Ivana* » 22 Nov 2019, 08:02

Здраво на сите (bu)
Сакам да прашам. Имено, на 16 ноември требаше да добијам но бидејќи знае да ми доцни ден два не се возбудив. Во вторникот добив но кафеавкасто црвено кое ми траеше некој си нецел ден. Во средата имав блаааги менструални болки за дс вчера одам на гинеколог и виде точка.. Напраив тест и се појавија 2 црти од кои едната беше бледа но видлива. Направив и во лабораторија преку крв, испадна позитивен (pipi)
Свекрва ми ми кажа да измерам базална темп. вагинално(инаку предходно не сум мерела) и ми покажа 36.7. А како што сум читала за бременост треба да е над 37....
Може ли ваши искуства или едноставно да не се секирам и да и верувам на крвната анализа? Фала ви!

Simonka
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 18 Nov 2019, 10:19
Им се допаднал: 2 пати

Re: Базална температура во рана бременостi

Post by Simonka » 22 Nov 2019, 09:25

Zdravo Ivana
Ti si gi napravila site Se pozitivni, cestitki i so lesno Neka ti e ti si bremenka. Isto bese i kaj mene. Sega sum vo 8mi mesec 😊

Ivana*
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 22 Nov 2019, 07:42
Им се допаднал: 2 пати

Re: Базална температура во рана бременост

Post by Ivana* » 22 Nov 2019, 10:37

Најверојатно е и нормално малку што се паничам.. Долгоочекувано беше и кога рњковме правиме пауза(да се пазиме) баш тогаш бидна❤️
Фала ти Симонкаа и со лесно и на тебе среќо🌼

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Базална температура во рана бременост

Post by Debora » 22 Nov 2019, 15:06

Ивана честитки и со лесно да си ја износиш бременоста. (t3) (con)

Одговори

Return to “Бременост”