Предлози за женско име

Разни теми поврзани со бременоста, облека, патувања, вежбање во бременоста, спремање за бебушите итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Предлози за женско име

Post by Branka » 31 Mar 2015, 23:18

Se slozuvam so Vesela i jas ne gi sakam iminjata so tri bukvi :)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Предлози за женско име

Post by Peperutka » 01 Apr 2015, 00:27

Bilence,jas glasam za Darija. (smile)
Branka,i mene Sofija mi e edno od najubavite zenski iminja.

Bliznacinja
Нов член
Нов член
Мислења: 22
Придружен: 26 Mar 2017, 14:38
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 4 пати

Re: Предлози за женско име

Post by Bliznacinja » 17 Jun 2017, 12:52

Моите близначиња се Лара и Михаил и им ги обожавам имињата.Сега чекаме сестриче и немам баш никаква идеа за име.Помагајте со предлози 😋

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Предлози за женско име

Post by Lejla7 » 17 Jun 2017, 16:30

Vesela wrote:
31 Mar 2015, 15:17
Branka mene Sofija mi se dopagja, duri I edno od favoritnie iminja mi e.
Neda _ Jovan, Navistina preubavo makedonsko ime Kirjana ( imav profesorka sto se vikase taka) , a I Sirma e ubavo ime.
Kolku ubavi stari makedonski iminja imame.....
Mene voopsto ne mi se dopagjaat iminja novokomponirani ( osobeno onie so tri bukvi). Ama sekoj si ima svoj vkus, a za vkusovi ne se rasprava neli :)
И Анa е име сo три букви, aмa стaрo и убaвo. Истo и Евa. Библиски.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Предлози за женско име

Post by Vesela » 20 Jun 2017, 14:41

Во право си. Тоа се многу убави кратки имиња. Повеќе мислев на странските новокомпонирани имиња. Мене ми е проблем што јас секогаш името го поврзувам со личноста. На пример ако сум сретнала некоја личност со негативна енергија јас одма сите со тоа име ми се нњгативни (laugh1)
Не е во ред тоа, ама ете јас таква сум.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Предлози за женско име

Post by Lejla7 » 20 Jun 2017, 16:29

Јaс oнaкa, oти си јa имaм мувaтa нa кaпaтa (rolll) пoздрaв Веселче (beer)

Emilija85
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 20 Nov 2012, 16:33
Му се допанале: 63 пати
Им се допаднал: 73 пати

Re: Предлози за женско име

Post by Emilija85 » 22 May 2020, 11:30

Ведрана или Теона ?

Одговори

Return to “Разни теми поврзани со бременоста”