Проблеми со зачнување и совети

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 65
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Bojana » 21 Jan 2021, 14:15

Здраво
Имам полицистични јајници, прва бременост спонтан во 6нед некаде, втора бременост пиев кломифен и останав бремена сега имам дете 3год, веќе 8м се обидуваме за второ бебче ама ништо (sad1)
Од денес почнувам со кломифен и мн се плашам да не се разочарам пак
Имали некоја мајка која пиела кломифен во повеќе бремености да сподели искуство

Lionking
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 26 Jan 2021, 22:17

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Lionking » 26 Jan 2021, 22:27

Здраво .. И јас го имам истиот проблем со јајниците и за првото дете, цело време бев со стимулација дури не реагирав само на кломифен туку примав инексии, исто и моето е 3г. И веќе 7 месеци сме во обиди без ништо.. се надевам ќе успееме.. сеуште ми е страв да одам на стимулации бидејќи претходната бременост ми беше високо ризична па да не поминувам пак низ истото.... ама ајде Господ е голем

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 65
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Bojana » 28 Jan 2021, 00:37

Jas go ispiv klomifenot denes mi e 11den od mens.
Strav mi e mn da ne se razocaram nekako Klomifenot mi e nadez ❤️ Daj boze so moze pobrzo bfp

Zenska
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 18 Feb 2021, 17:55

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Zenska » 18 Feb 2021, 18:03

Zdravo se vmetnuvan vo diskusijata, imam edno prasanje nadvor od tema, majka sum na dve decinja, se pazime so soprugot da ne ostanam bremena, ama ete sega veke 5 dena mi docni, imam bolki vo kicmata kako i voobicarno, cuvstvuvam mnogu zamor, malksana sum imam bolki vo stomakot, ne veruvam deka sum bremena bidejki ne se slucilo da svrsi vo mene, osven ako se ispustila edna dve kapki pa da ostanam bremena?!
Ve molam za pomos ispanicena sum epten

Peperutka13
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 19 Apr 2021, 20:42

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Peperutka13 » 20 Apr 2021, 09:21

Zdravo, nova sum vo forumot edvaj se snajdov kaj da pisuvam, moze pak utnav (rad)
Vaka sega, vo brak sum 6 meseci i tie 6 meseci se obiduvame so soprugot za bebe no uste nema bfp
Pred toa imav ciklus redoven na 30 do 30 i nekoj den, no vo posledno vreme na 29ti i 28mi den. Na ginikolog sum bila cesto (sega ovie 6 meseci ne) no nikogas sum nemala problem. Sega treba da dobijam vo petokot na 23.04 pa ke vidime... Ako i ovoj mesec dobijam, po zavrsuvanje na ciklusot odam na pregled obavezno. Pocnuva na mi deluva na psiha i sekoj mesec novo razocaruvanje. Nekoj so slicno iskustvo moze da mi kaze nekoj zbor za nadez (lovet)
Pozdrav do site clenki na forumot

Одговори

Return to “Забременување”