Инспиративни стории

Близнаци спасени со ласерска операција уште во матката

двете сестри близначки

Bianca McKewan (35) била во 13-та недела од бременоста кога дознала дека носи едентични близнаци. Со сопргуот Trevor (45) биле воодушевени од веста и не можеле да бидат посреќни, но 3 недели подоцна лекарите им кажале дека бебињата имаат близначки трансфузиски синдром.

Чудо: Бебе родено 364 грама со помалку од 1% шанси дека ќе преживее си заминува дома силно

Наоми во болница

Naomi Bakker се родила 15 недели предвреме, а на родителите им кажале дека шансите да преживее без компликации се помали од 1%. После 5 месеци борба малото девојче било спремно да ја напушти болницата.

Божикно чудо: Мајка и бебе починале на породување, но се случило невозможното

Mike Hermanstorfer гледал на Божикната вечер неговата сопруга доживеала срцев удар и починала за време на породувањето. За само неколку минути прекрасниот ден се претворил во кошмар.

Куче скитник спасило напуштено новороденче

Куче скитник од Саудиска Арабија сега го носи прекарот: Ангел пратен од Небото, откако му го спасило животот на напуштено новороденче.

Бебе доживеало 'мозочна смрт', го исклучиле од апарати, на изненадување на сите продолжило да дише и закрепнало

потполно закрепнал - вистинско чудо

Кога имал само три недели Harrison Ellmer, кој сега има 3 години добил менингитис. Лекарите очајно се обидувале да му го спасат животот, но ситуацијата не била воопшто надежна и тие им соопштиле на родителите дека нема да преживее.

Родителите и лекарите биле спремни да се откажат, но тогаш братчето и испеало песна

бебе

Како и секоја друга добра мајка, кога Карен открила дека очекува уште едно бебе сторила се што може за да му помогне на 3 гоидшниот син - Мајкл да се подготви за приновата. Ултразвукот покажал дека се работи за сестричка.

Еве што би сакала да му кажете на вашето дете кога ќе покаже со прст кон мојата ќерка

Кога влеговме во игралишетето вашето дете веднаш покажа кон моето, гласно велејки: Мамо, погледни ја! Вие брзо го заќутивте, го викнавте за тивко да го укорите.

Рака во рака се избориле за живот

близначките во болница

Лили и Грејс се родиле 13 недели пред време и првите седум недели од животот ги поминале одвоено. Кога конечно ги ставиле заедно во инкубатор, тие веднаш посегнале една накај друга и се фатиле за рака. Следните 2 месеци во болницата ги поминале гушкајки се една до друга.

Пресреќна заради синот после 16 спонтани абортуси

Синот

Наташа Адамс (30) од Лондон, конечно после 16 абортуси и 2 мртвородени деца е пресреќна и го слави раѓањето на синот. Орион е нејзино четврто бебе, но изминатите 7 години за парот биле пропратени со многу тага и разочарувања. Таа вели дека нејзиното раѓање е причина за "никогаш да не се откажете од надежта".

Луѓето не можат да веруваат дека се тројка

тројка

Братчето Џорџ е дел од тројка, но стасало на свет 3 години пред сестричката Лајла и братот Ное. Сите тие биле зачнати со помош на ин витро во исто време.

Pages