Инспиративни стории

раѓањето на ќеркичката

Kimberly Henderson е поранешна натпреварувачка на Амерички идол. Таа пред една недела реши на Фејсбук да ја сподели својата емотивна приказна за раѓањето на нејзината втора ќеркичка и нејзината борба со мислите за тешкотиите кои ја чекале.

една година

Michelle Moloney била во 18 недела од бременоста кога и пукнал водењакот. Лекарите и кажале дека веројатно во следните десет дена ќе доживее спонтан абортус и дека треба да ја прифати нивната понуда за да предизвикаат породување и прекин на бременоста.

мајка и бебе

Емотивен расказ, кој е дневник на првите нешта помеѓу мајката и бебето. Секое заедничко искуство е толку уникатно и скапоцено. Затоа и улогата на МАМА и покрај целата своја тежина, воедно е и најдобро наградената.

по раѓањето - оживеан во прегратката на родителите

Пред 5 години приказната на Kate и David Ogg и чудото кое се случи со нивното бебе го обиколи светот и потикна свесност за важноста на кенгур негата за предвремено родените бебиња.

бебе се криви со јазикот во стомакот на мајката

Среќната мајка, која е наша читателка, била на ултразвучен преглед во 25-та недела од бременоста. Невообичано било тоа што бебето баш тогаш решило да го исплази јазикот. Лекарот не можел да не се насмее, тој искоментирал:

предвремено роден во 24 недела

Бебето Aiden се родило во 24-та недела од бременоста после тешка сообраќајка. Неговите родители Trent и Jessica Duncan, од Мисури, знаејки дека шансите да преживее толку мало бебе не се поголеми од 50% биле многу загрижени.

бебе во матката

Кога родителите отишле на преглед воопшто не очекувале дека ќе го видат ова. Малото бебе се оттурнува со стопалата од ѕидот на матката и се ниша напред-назад.

majkata i sinot

Kate и David Ogg после три години обиди да зачнат откриле дека очекуваат близнаци. Тие биле воодушевени, а Кејт имала здрава бременост.

малото бебе

Преслаткиот Cillian McCann од Ирска на видеото има 7 недели и го кажува неговиот прв збор, додека неговата мајка снима. Таа вели дека забележала дека бебето веќе некое време се обидува да комуницира:

Pages