Инспиративни стории

близнаци

Браќата близнаци Jarrell и Jeromme Spence станале татковци во ист ден, но сличностите не завршуваат таму. Џером и неговата партнерка Теган му посакале добродојде на синот Камерон во 2.04 часот во понеделникот утрото.

раѓањето било во бањата

Mary Gorgens, мајка на 5 деца никогаш немала породување, кое траело подолго од 2 часа. Сепак, со последното дете ги срушила сите рекорди, откако почнале породилните болки до раѓањето поминале само 2 минути.

бизначиња

Сите знаеме дека близнаците имаат посебна поврзаност. Има нешто посебно во тоа да ја делите утробата на мајката со уште едно човечко суштество во првите 9 месеци од животот.

снимка од ултразвукот

Ed и Dee Parsons како и многу други родители биле нерозни кога требало да отидат на преглед со ултразвук во 20-та недела од бременоста. Но, нивните грижи брзо исчезнале кога виделе како нивното бебе со рачето го прави знакот "V", кој симболизира победа и мир.

првата средба со синот

Dennis и Carita Chen од Калифорнија, 9 години се бореле со неплодност и на крај решиле да посвојат дете. Нивниот најголем сон да станат родители почнал да се одвива, ги спремале документите и почнале да бараат бебе. Тогаш се појавил нивниот благослов Јаков.

тројка

Jaime Halsey и нејзиниот сопруг, рагбистот Steve во Октомври добиле радосни вести дека очекуваат тројка. После ултразвукот во 12-та недела ги пратиле кај специјалист, бидејки едното бебе било 25% помало од другите две и тој им рекол дека шансите да преживеат сите бебиња се 50:50.

Гејб има Даунов синдром

Двегодишниот Гејб има Даунов синдром, но понекогаш неговата мајка, Шери, заборава дека нејзиниот син ја има таа генетска состојба. Таа пишува за него на нејзиниот блог Hand Me Downs:

близнаците

Близначињата Блер и Инес се родиле 10 недели предвреме и биле однесени на интезивна нега, додека лекарите стравувале дека можеби нема успеат.

Pages