Инспиративни стории

Кортни

Courtney Halvorson е средношколка и ужива во животот, но таа не би требало да биде жива. Не заради некој пијан возач или друга трагична несреќа, туку затоа што требало да умре во абортус.

парот пред сечење на тортата

Joey Johnson (27), служел една година во Авганистан, а се вратил дома заради пост трауматски стрес. По кратко време доживеал ужасна несреќа, во која го повредил 'рбетот. Повредата била толку сериозна што Џои веќе не можел да чувстува ништо под градите.

малата Рејчел

Откако лекар специјалист ја отстрани мојата ендометриоза, можев да зачнам. Возбудата е неискажлива. Само што дознавме дека сум бремена почнавме да им кажуваме на луѓето

мајката и ќерката

Ruby Craupera-Cassimiro (40), од Флорида, била породена со царски рез, но работите се искомплицирале и дошло до истекување на плодова вода во нејзиниот крвотек. Тоа е ретка компликација, но најчесто завршува фатално.

Малото момче во костумот

Четири месечниот Колиер Харт, се родил предвреме со недоволно развиени бели дробови и целот свој досегашен живот го поминал во болница. Неговиот татко сакал и тој да има костум, но не било каков, туку костум кој ќе му помогне да се чувствува храбар

родителите

Кога Џени Квилс од Тампа, била во 33 недела од бременоста се случила несреќа. Таа се упатила на закажан лекарски преглед, но не стасала таму. Џени била удрена на пешачки премин од камион, во близина на нејзината куќа.

тројка

Џули и Дејвид Григла од Јута, со помош на ин витро третман во април оваа година ја добиле тројката: Авраам, Брејди и Христијан. Среќните родители биле шокирани кога после само неколку месеци природно зачнале близнаци.

мајката и ќерката

Џени Первис, мајка од Џорџија, своето бебе го нарекува чудо бидејки и го спасило животот. Се било во најдобар ред со бременоста, се до оној момент кога во 27 недела на контрола, лекарот открил дека Џени има висок притисок.

Се сеќавате на оние моменти кога бебето мрда, тато ќе ја стави раката на стомакот и тоа ќе престане или пак не може да го почувстува. Е овие татковци со помош на технологија имаат привилегија на себе да го почувстуваат секое движење на бебето

хана во моментот кога ја бричи главата

Храбрата Хана на дело покажа што значи солидарност. Пред 2 години помалата сестричка Натали заболела од рак (лимфобластична леукемија).

Pages