Двомесечно бебе му кажува на тато: Те сакам!

Од: Твое Бебе on Понеделник, 09/02/2015 - 21:28
бебе и татко

Двомесечно бебе седи во скутот кај татко си и се обидува да ги имитира неговите зборови: Те сакам! Преслатка е, упорна и навистина нејзиниот труд не е залуден.

После 8 спонтани абортуси конечно радост

мајката и ќерката

Скршената 38 годишна мајка Stephanie Maundrell-Merritt загубила 8 бебиња во бременоста, за време од 6 години. Спонтаните и се случувале од 9-12 недела од бременоста.

Со храна до драматично подмладување на кожата

здрава кожа

Всушност потојат широк спектар на природни супстанции, кои се проучени и со научни студии е докажано дека придонесуваат за обновување на младешкиот изглед, еластичноста и здравјето на кожата, како и подобрување на вкупната здравствена состојба.

Татко принуден да бира помеѓу жената и синот со даунов сидром

малиот Лео

Неколку часа откако се родил малиот Лео во болница во Арменија, на неговиот татко му бил даден ултиматум да одбере помеѓу неговата жена или синот.

Недостатокот на витамин Б12 - тивка епидемија

витаминот Б12 во храна од животинско потекло

Недостатокот на Б12 витмин е добро проучен, јасни се неговите причини и последици. Она што изненадува е дека податоци покажуваат дека во САД 40% од луѓето имаат ниво на Б12 во ниските граници на нормалата.

5 Идеи со кои можете уште повеќе да ја зацврстите врската со бебето уште додека е во стомакот

идни родители

Не чекајте да се сретнете во родилна сала за да почнете да ја градите врската со вашиот син или ќерка. Иако сеуште не можете да го видите бебето, сега се создава силната врска помеѓу вас, која ќе трае доживотно.

Симптоми на недостаток од цинк и ТОП 10 храни богати со цинк

леблебија - богата со цинк

Цинкот штити од оксидативниот стрес, помага во заздравување на раните, во синтезата на ДНК, формирањето на хемоголобинот и уште многу други процеси.

Уште една придобивка од ексклузивното доење: Го подготвува стомакот на бебето за тврда храна

доење на бебе

Исхраната на бебето во првите месеци од неговиот живот влијае врз способноста на бебето да се префли од млеко на трвда храна и може да има долорочно влијание врз здравјето.

Предвремено родените деца ја надраснуваат астмата

дете со терапија за астма

Предвремено родените бебиња имаат поголеми шанси за да развијат астма, но исто така се големи и шансите таа да исчезне со текот на нивниот раст. Ова се резултати од Данска студија, направена од научници на Универзитетот во Копенхаген.

Бебе родено 380 грама, спасено заради чудо!

малата Мадалена

Чудесно спасена - нема друг збор за малото девојче. Пар на ножици буквално го спасиле животот на Maddalena Douse, најмалото преживеано британско бебе.

Pages