Трудниците добиваат подмладувачки серум од бебињата

мајка и бебе

Она што одамна било познато помеѓу постарите генерации, сега го потврдува и науката. Студија сугерира дека бременоста помага да се обнови способноста на ткивата на мајката да се регенерираат и има подмладувачки ефект.

Најстарата трудница со четворка има 65 години

Најстарата трудница со четворка

Annegret Raunigk од Берлин е бремена со четворка. Таа ќе влезе во медицинската историа со тоа што ќе ја роди четворката на таа возраст.

10 Фрустрирачки, но многу важни работи за развојот на малите деца

дете

Малите деца се за восхит. Тие сакаат да истражуваат, да бидат немирни и буквално ќе фрлат се само за да ве гушнат. Тие се толку мили и прекрасни..., поголемиот дел од времето.

Љубовта на сестрата: 5 годишно девојче се грижи за помалото болно братче

сестрата и братчето

Џоел Виликнсон има 3 години и прогресивна мускулна дистрофија, болеста полека ги ослабува неговите мускули и лекарите очекуваат во иднина да има потреба од инвалидска количка.

Водач низ трудничките хормони

хормони во бременоста

Бременоста, породувањето и периодот после нив зависат од хормоните. Хормоните се заслужни за промените на вашето тело од почетокот на бременоста, па се до моментот кога ќе го држите вашето најмило во прегратка.

Видео: Татко открива како да се успие бебе за помалку од минута

Од: Твое Бебе on Среда, 08/04/2015 - 21:29
заспаното бебе

Успивањето на бебето е предизвик за сите нови родители и често пати не е воопшто лесно. Nathan Daylo од Сиднеј открил трик, со кој неговиот три месечен син може да заспие за само 40 секунди. Се што користи таткото е обично хартиено марамче.

Постпородилна уринарна инконтенција

уринарна инконтенција

После породувањето околу 30-40% жени искусуваат некаков степен на уринарна инконтенција. Во бременоста мускулите во малата карлица не само што се растегаат, туку се под притисок од целата дополнителна тежина на матката.

Роден изведувач: На ултразвучна снимка бебе плеска со рачињата додека му пеат

слика од бебето на ултразвук

Бебето е старо само 14 недели. Лекарот видел дека тоа плеска со рачињата, па тогаш тој заедно со мајката почнале да пеат, додека таткото го снимал екратнот на камера.

Среќно капење на близначиња

Од: Твое Бебе on Четврток, 26/03/2015 - 22:00
капење на близначиња

Близначиња се кикотат и забавуваат за време на капење, нема да не можете да се насмеете и вие. За среќа нивната мајка ја земала камерата и ја снимила сцената.

Pages