7 Месечно бебе преживеало сообраќајка откако било исфрлено во автоседиште повеќе од 7,5 метри

Малата Медисон

Додека патувале со нејзината мајка и уште една 15 годишна девојка доживеале стравотен удар во сообраќајка. При ударот седиштето за кола заедно со бебето било исфрлено од колата и одлетало повеќе од 7,5 м во воздух.

Близнаци станале татковци во ист ден, но сличностите не завршуваат таму

близнаци

Браќата близнаци Jarrell и Jeromme Spence станале татковци во ист ден, но сличностите не завршуваат таму. Џером и неговата партнерка Теган му посакале добродојде на синот Камерон во 2.04 часот во понеделникот утрото.

Традиционален квас од цвекло

квас од цвекло

Квасот е стар, ферментиран пијалок со лековито дејство, кој широко се употребувал во Русија и Украина. На почетокот бил правен од стар пченичен или ржен леб, но покасно почнал да се прави и од цвекло. Лековитоста на квасот од цвекло е повеќекратна:

Дури и благо нарушување на функцијата на тироидната жлезда може да доведе до сериозни компликации во бременоста

бремена жена

Хормоните на тироидната жлезда помеѓу другото го регулираат метаболизмот на материја и енергија во организмот. Недоволното производство на тироидни хормони или хипотироидизам може да предизвика симптоми како умор, чувствителност на студ, констипација, депресија итн.

Мајка се породила за две минути во бањата

раѓањето било во бањата

Mary Gorgens, мајка на 5 деца никогаш немала породување, кое траело подолго од 2 часа. Сепак, со последното дете ги срушила сите рекорди, откако почнале породилните болки до раѓањето поминале само 2 минути.

Видео: Новородени бизначиња цврсто се држат за раче само неколку минути по раѓањето

бизначиња

Сите знаеме дека близнаците имаат посебна поврзаност. Има нешто посебно во тоа да ја делите утробата на мајката со уште едно човечко суштество во првите 9 месеци од животот.

Бебе ги смирува родителите со знакот за мир и победа!

снимка од ултразвукот

Ed и Dee Parsons како и многу други родители биле нерозни кога требало да отидат на преглед со ултразвук во 20-та недела од бременоста. Но, нивните грижи брзо исчезнале кога виделе како нивното бебе со рачето го прави знакот "V", кој симболизира победа и мир.

Семејство посвојува бебе, искрена исповед од дното на срцето

првата средба со синот

Dennis и Carita Chen од Калифорнија, 9 години се бореле со неплодност и на крај решиле да посвојат дете. Нивниот најголем сон да станат родители почнал да се одвива, ги спремале документите и почнале да бараат бебе. Тогаш се појавил нивниот благослов Јаков.

Поранешна Олимпијска гимнастичарка раѓа здрава тројка и покрај советите да абортира две бебиња

тројка

Jaime Halsey и нејзиниот сопруг, рагбистот Steve во Октомври добиле радосни вести дека очекуваат тројка. После ултразвукот во 12-та недела ги пратиле кај специјалист, бидејки едното бебе било 25% помало од другите две и тој им рекол дека шансите да преживеат сите бебиња се 50:50.

На шокирана мајка и рекле дека требало да го абортира синот со Даунов синдром, но таа дала совршен одговор

Гејб има Даунов синдром

Двегодишниот Гејб има Даунов синдром, но понекогаш неговата мајка, Шери, заборава дека нејзиниот син ја има таа генетска состојба. Таа пишува за него на нејзиниот блог Hand Me Downs:

Pages