За познатите

Гвен Стефани (44) сеуште не коментира за нејзината бременост, но нејзиното лице гласно кажува дека е пресреќна со новата бременост.

Облечена во тесни фармерки, високи потпетици и кратка јакна таа е фотографирана откако го оставила синчето Зума на училиште.

Орландо Блум и неговата сопруга супермоделот Миранда Кер, после 3 години брак ја објавија својата разделба.
Тој како вистински џентлмен не сакаше да открие никакви детали околу причината за раскинот, ниту да каже било каков лош збор за Миранда.

Познатата мајка и супер модел редовно може да се види на прошетки во паркови или природа со семејството.

Во паркот во Бостон е фотографирана како се спушта по лизгалка, додека ја носи 10 месечната ќеркичка Вивиeн во слинг, заштитувајки ја со рацете, додека се лизгаат.

На премиерата на нејзиниот филм Labor Day, Кеј Винслет (38) блеска во полн труднички сјај.

Заедно со сопругот Нет Рокенрол го очекуваат своето трето дете. Тие двајца веќе се родители на 13 годишно девојче и 9 годишно момче.

Не само што е врвен модел, туку Жизел Бундхен (33) има и модел семејство. Со сопругот Том Брејди (36) имаат 3 прекрасни деца, со кои поминаа еден ден во паркот во Бостон. Семејството на излетот го носеше и семејниот миленик, а сите изгледаат автентично среќни.

Портпаролот на познатата актерkа, вчера потврди дека таа го очекува своето второ дете, со нејзиниот свршеник Оливер Мартинез.

Хали веќе е мајка на 6 годишната Нала.

Нала изразила желба дека сака да биде постара сестра. Хали вели:

Секоја вечер се молиме на Бог и таа е толку слатка. Вели:

Боже те молам дај ми кревет на спрат и мала сестричка.

Pages