За познатите

Познатиот опера и поп пејач Андреа Бочели во неодамнешно интервју за The Telegraph раскажа за тоа дека неговата мајка била под притисок да го абортира. За време на бременоста таа се соочила со напад на апендицитис, лекарите и кажале дека бебето ќе биде со оштетување и дека нивна препорака е да абортира.

Мел Би доби ултиматиум од нејзиниот лекар дека мора да се породи во текот на оваа недела, на овој или оној начин. Претпочитајки породувањето да биде природно, таа изјави дека се обидува со јадење на зачинета храна, трчање и секс, но дека ништо од тоа не дало резултати. Повеќе тука.

Како и да се, се покажа дека нејзиниот обид не е залуден, породувањето е започнато. И посакуваме да и биде со лесно.

 На сликите е со сопругот на патот кон болница.

 

Мел Би, 36-годишната бивша Спајс девојка, која го очекува своето трето дете, открива дека прави се што може, вклучувајќи јадење на зачинета храна, да се осигура дека бебето ќе пристигне оваа недела.


 

Пристигнувањето на бебето се очекува секој ден

 


Таа изјави:
 

Emma Bunton,35, изјави дека таа и екс-Спајс колешката Викторија Бекам постојано си разменуваат совети за бебињата, кои се само неколку недели разлика.
    

Штом ќе можеме, ќе се сретнеме, но во моментов комуницираме преку е-маил пораки, изјави Ема за списанието Hello!.

Ema живее во Велика Британија, додека г-ѓа Бекам го роди четвртото дете - ќерката Харпер Севн, пред две недели во Лос Анџелес.

 

Како и сите други дечиња и децата на Анџелина Џоли и Бред Пит најмногу уживаат во присуството на нивните родители.

На фотографиите се Бред Пит и близнаците Нокс и Вивијан.

 

Малите Нокс и Вивијан со татко им во парк во Холивуд

 

Хали Бери (44) на калифорниското сонце, го користи времето за игра со три годишната керкичка. Мајката не се устега во играта и заедно со ќерката се спушта по лизгалката.

Таа се обидува инкогнито да помине време во забавен парк, облечена во фармерки, асиметрична маица и бело капче.

 

Малта Nahla е безбедна во регратката на мајка си

 

Поранешната Спајсица Ема Бантон (35), позната како Бејби Спајс го роди нејзиниот втор син Тејт.
 

Ема со таткото на нејзините деца: Џејд Џонс

Таа напиша на Твитер:
 

Нашиот убав син Тејт пристигна жив и здрав! Сите сме толку среќни и возбудени. Ви благодарам и праќам љубов до сите вас.
 

Mariah Carey и Nick Cannon ја прославија третата годишнина од бракот со уште една пресвртница - тие станаа родители на девојче и момче.

Парот сеуште не решил кои имиња ќе ги добијат бебињата.

Мараја која веќе претходо имала лажни болки, била смирена, мислејќи дека се работи за уште една лажна тревога.

Во меѓувреме Ник бил толку нервозен што заминал во погрешен оддел во болницата и бил одведен во мајчинското одделение, од една од медицинските сестри.

 

Супермоделот на Victoria's secret - Миранда Кер, се врати на работа само 2 месеци по раѓањето на нејзiниот син, но таа не сака нејзината работа да ја спречи во нејзината мајчинска улога.

 

На пауза

 

Кер на Твитер објави фотографија, на која го дои бебето, додека седи во стол за шминкање.

Жизел Бундхен го напушти Бразил пред повеќе од десетина години и во меѓувреме изгради светска кариера. Сега е фотографирана додека се спрема за лет во родната земја.

 

Со синчето на пристигнување на аеродромот

 

Pages