За познатите

 

на црвениот тепих

 

Таа се врати и е подобра од било кога!

Само еден месец по раѓањето на ќерката Ејкман Грејс, Кристина сјаејки се појави на црвениот тепих во убава, широка, црно - бела туника и еластични фармерки со тесни ногавици, на премиерата на Hall Pass на 23 февруари, во кој ја има главната улога.

 

Откако навлезе во родителството пред 8 недели, Аланис Морисет вели дека открвањето на "новото нормално" за мајчинството и било "откровение".

"Јас сум исполнета со благодарност и инспирација ", вели пејачката (36), во еден пост на нејзината Фејсбук страница.

"Многу сум благодарна за сите честитки кои ги испративте до мене и Соули. Ние сме длабоко допрени од вашата љубезност."

 

Моментите по породувањето за Кристина Апелгејт биле исклучително длабоки, таа ја спуштила својата одбрана и ја привлекла ќерката Сејди Грејс на нејзините гради. Кристина после двојната мастектомија во 2008 година, била многу чувствителна на тој дел од своето тело и го чувала внимателно.
 

"Ја спуштив мојата наметка, нешто што инаку не го правам", изјави ѕвездата (39) во интервју за шоуто на Елен Деџенерис.

 

 

Постојат некои работи, кои за Никол Кидман (43) се лесни, - на пример, нејзината способност да се навлезе во некоја улога пред камерите. Но, кога станува збор за мајчинството, добитничката на Оскар и сегашна кандидатка за најдобра актерка - е нешто со што таа секогаш се борела.

Секој родител знае дека љубопитните бебињата и нешто бело не се најдобра комбинација.

Но додека бебињата на Селин Дион сеуште не стасале во фазата на одење и фаќање на се, можеби ќе се предомисли. Селин ги отвори за јавноста, вратите на својот прекрасен дом.

 


Селин Дион покажува некои интимни моменти со нејзините близнаци за претстојната емисија на Опра

 

Ако некогаш Кејт Хадсон се понаша како бременоста да не е ништо страшно, тоа е само глума.

Актерката, 31, кој очекува бебе со рокерот Метју Белами, вели дека таа се привикнува на нејзината улога како мајка - а тоа значи издржување на утринските мачнини.

 

 

Таа е повеќе од среќна кога може да дава совети на други родители. Но кога се работи за нејзините сопствени деца вели дека не е многу добар пример.

Палтроу во интервју откри дека шест-годишната ќерка Епл отсуствувала од училиште за тие двете да отидат заедно на ручек и во салон за убавина.

 

 

Миранда Кер и Орландо Блум го добија своето момче Флин на 6 Јануари, потврди Миранда на нејзината веб страна. Во исто време таа објави слика како го дои своето бебе.

Еве што кажува Миринада за текот на породувањето:
 

Го родив природно, без лекови против болка, тоа беше долго, макотрпно и тешко породување, но Орландо беше со мене цело време давајки ми поддршка и водејки ме низ породувањето.

 

 

Вчера Никол Кидман и Кит Урбан објавија дека станале родители на уште едно девојчe, кое го добиле преку сурогат мајка.

Девојчето се вика Faith Margaret Kidman Urban и се родило на 28 Декември 2010 во Нешвил. Таа е биолошко дете на Никол и Кит, но е родена од сурогат мајка.

Тие изјавија:

 

 

Алиша (34) неодамна изјави дека едвам чека да стане мајка. Нејзината желба веќе е тргната кон исполнување - бремена е.

Таа и нејзиниот сопруг Кристофер Џереки официјално потврдија дека го очекуваат своето прво дете.

Таа во април годинава изјави:

Чекам да станам мајка уште откако имав 2 години. Јас сум родена за да бидам мајка.

Парот се вечна во 2005 година после 8 години забавување.

Pages