За познатите

 

 

Има само уште еден месец до раѓањето на второто дете на Пени (39) и Рок Стјуарт (66). Таа веќе изгледа како да ќе се породи секој момент.

Парот е забележан на лежерна прошетка. Пени е облечена во лесен светло розев фустан со исто така лесни обувки на нозете. Очигледно дека комотностата е важна за Пени.
 

 

 

Кели Престон и Џон Траволата го престставија на светот својот новороден син Бенџамин. Toj ќе наполни речиси 2 месеци.

Траволта вели дека новото бебе им помогнало да оздрават од ужасната загуба на нивниот најстар син Џет, кој почина во Јануари 2009 г. на 16 годишна возраст:
 

Не подигна, особено кога ќе се насмее и изгледа задоволен во моите раце.
 

 

 

 

По раѓањето на првото дете - ќерката Епл, Гвинет Палтроу имала блажено време во првите неколку месеци како мајка. Две години покасно кога го родила својот син Мозес, работите не можеле да бидат поразлични, таа се нашла во жив кошмар.

 

 

Џенифер Гарнер и нејзиниот сопруг Бен Афлек прославата за Нова Година ја поминаа заедно со двете ќерки на одмор на Хаваите. На сликата папараците ги фатила Џен и Бен како си играат со својата ќеркичка Вајолет Ен (5)

 

 

Аланис (36) доби навистина посебен Божикен подарок оваа година, таа го роди својот син.

Мајката и бебето се здрави и среќни.

Аланис влезе во брак Марио Тредвеј на 22 Мај, во Август ја потврди бременоста, а сега веќе му посакаа добродојде на својот син Ever Imre Morissette-Treadway.

Морисет пред породувањето изјави дека бременоста била изненадување, но пријатно.

 

 

Натали има за што да слави отако ја објави веста за нејзината свршувачка со балетскиот кореограф Бенџамин Милипид. Свршувачката е закажана за следната пролет, а Натали веќе го очекува своето прво дете.
 
Парот се запознал за време на снимањето на филмот Црниот лебед. Во филмот се зборува за прима балерина, која пати од низа деструктивни навики.

 

 

 

Мараја (41) ја потврди бременоста со нејзиното прво дете. Таа заедно со сопругот Ник Кенон (30) ја очекуваат приновата на пролет.

Мараја кажа дека и двајцата се апсолутно многу емотивни во врска со бременоста.

Таа не сака да го открие терминот за породување и вели дека сеуште е рано за тоа.
 

 

 

Мат Дејмон и неговата сопруга Лусијана Баросо го пречекаа нивното четврто девојче Стела Завала Дејмон.

Портпаролот изјави дека мајката и бебето се здрави и целото семејство е возбудено.

Мат (40) и Лусијана (35) се земаа во 2005 г. Тие веќе имаат 3 ќерки: Изабела - 4, Гија - 2 и Алексис - 11 години од претходниот брак на Лусијана.
 

 

За разлика од поголемиот број жени кои после породувањето се чувствуваат непривлечни, познатиот модел на Victoria’s Secret вели дека имањето на бебе всушност ја прави да се чувствува посекси.
 

Заљубена сум, ова е најдобрата работа која било кога сум ја направила.
 

Pages