За познатите

 


Сандра Булок со Луис

Сандра Булок ја доби титулата намоќна светска актерка, но јасно е дека она што неа и е важно е нејзината улога на мајка.

Иако познатата оскаровка добива милионски суми за своите филмови, она во што најмногу ужива е улогата на мајка на нејзиниот 10 месечен син Луис.
 

 

 

Пејачката Alicia Keys (29) и нејзиниот сопруг Kaseem Dean (32) го добија нивниото прво дете Egypt Daoud Dean во четвртокот на 14 Октомври.

Касим веќе има 3 деца, но ова е неговото прво дете со Алиша.

Парот се венча минатиот Јули, на крајбрежјето на Корзика, во присуство на блиски пријатели. Касим изјави дека се возбудени од помислата да основаат заедничко семејство.

 

Ѕвездата од "Rescue me" е силно вљубена во својот вереник Тод Биерман, а според нејзините зборови има за што да биде така.

Андреа (43) имаше тешка бременост, а за цело време неговата ведрина го подигала нејзиното расположение.
 

 

Бил (39) и Џулијана (36) отсекогаш биле отворени кон нивната публика во врска со нивниот живот. Тие не криеја дека се обидуваат преку ин витро постапка да дојдат до потомство.
 

Откако желбата за бременост не им се остварила ниту после една година обиди, парот решил да побара лекарска помош. Прво бил направен обид со инсеминација, а откако не успеал, решиле да направат ин витро оплодување.

 

Иако има само уште еден месец до породувањето, Алиша Кис не остана да седи дома и да одмара.

Таа не се воздржа да се појави како домаќинка на годинешниот Црн Бал, за својата добротворна мисија Keep A Child Alive, во Њујорк.
 
Иако во поодмината бременост, Алиша е олицетворение на елеганција и сјае во креација на Долче и Габана. Косата исто така има елегантна линија, а на нозете носи рамни сандали.

 

 

 

По гламурозната посета на Лондоската Модна Недела Сара Џесика Паркер повторно се враќа на своите секојдневни обврски.
 

Фотографирана е во Њујорк како ги носи 15 месечните близнаци Табита и Хоџ на лекар.
 

 

Миранда Кер и нејзиниот сопруг Орландо Блум се појавија на Модната Недела во Милано.
 

Миранда (27) е позната како модел на Виктроас Сикрет. Таа го очекува своето прво дете.

На настанот се појавила облечена во црн краток фустан, кој го истакнувал нејзиниот труднички стомак.
 

 

Познатата пеачка го очекува своето прво дете и е пресреќна со промените во нејзиниот животен стил.
 

"Уживам во создавањето на потомство. Не ми недостасува пушењето, пиењето и излегувањето. Ми помогна да сфатам многу работи за некои луѓе со кои се дружев.
 

Сеуште морам да бидам околу некои од нив кога се пијани и си велам "Овакви ли бевме?" Тоа што сум трезна многу ми ги отвори очите.
 

 

Колку многу Емили Проктер (41) сака да е трудна?
 

Таа вели:
 

Пред неколку дена почнав да плачам кога помислив дека бебето наскоро ќе ме напушти!

Ја имате таа прекрасна врска со личноста во вашиот стомак, и навистина е вчудоневидувачки.
 

Емили го очекува своето прво дете со музичарот Пол Брајан, но сеуште не сака да го открие полот на бебето.

Pages