Каде летово на одмор

Moderator: Модератори

koka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 703
Придружен: 04 Nov 2010, 11:39
Му се допанале: 36 пати
Им се допаднал: 140 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by koka » 10 Jun 2013, 11:24

koj ima mogucnosti i moze da patuva so zadovolsto mu go preporacuvam NESEBAR prekrasno mesto mnogu ubavo mirno eftino i blisku e do slncev breg nemam zborovi a ova godina sakam da odam vo ohrid sakam da go posetam sveti naum manastirod da se poklonam pred grobot pa ke videme mene ohrid mi e prekrasen grad a na vikendi moze da ideme do grcija na eden dva dena

Бебуфче
Член
Член
Мислења: 132
Придружен: 17 Jan 2013, 13:46
Му се допанале: 37 пати
Им се допаднал: 59 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by Бебуфче » 12 Jun 2013, 06:02

Леле кока ме утеши со овоа шо го прочитав мм кога рече несебар па несебар некои викаат убаво а некои не ама чим на тебе ти се оди по втор пат значи убаво ееее јас не сакам ама ке направам атар на мм баш ке видам што несебар е тоа !!! ;-) незнам кој имаше горе пишано за паралија мене искрено ми е убаво местенце имавме хотел одма до плажата многу уживам навечер месечината го си плива во морето така ладничко малку ветер че брановите да си пласкат а јас и тој да сме си на тераса и сето тоа да го гледаме сами и да го чуствуваме а така и беше во паралија собата ни беше со поглед накај море имам многу убави спомени од таму и затоа ја сакам две год по ред бев таму и убаво стварно убаво Али за нокен живот е нула !!!

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by Vesela » 17 Jul 2013, 16:24

Девојки се спремате ли за на одмор?
Кој беше нека сподели како си помина?
Јас уште три недели (ner) (ner) (ner) Сакам одма на одмор (stomp) (stomp) (stomp)

Winit
Член
Член
Мислења: 154
Придружен: 01 Feb 2012, 14:19
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 74 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by Winit » 17 Jul 2013, 16:41

Lele nie sme od 10 Avgust i nemozam da docekam da dojde vreme (ner) . Koga ke mi tekne uste kolku vreme ima ke poludam (ner) (ner)
Inace uplativme uste vo Juni, vo Alkioni Aprtments, Siviri-http://www.halkidiki.com/alkioni/ , za po dve nedeli da doznaam deka sum bremena. Inaku na ova mesto odime prv pat. E sega so novava sostojba, zdravje boze, se nadevam se ke bide vo red i ke mozeme da otideme. (smile)
Ama definitivno ne se doseduva veke

NadicaG

Re: Каде летово на одмор

Post by NadicaG » 17 Jul 2013, 17:59

nie ke odime od 2/8-do 12/8 mu blagodaramna sevot sto mi izleze vo presret za ovoj odmor,zosto veke koristev odmor i bolovanje za invitroto
ke odime na banja ,dolnabanya vo bugarija kaj borovec,banja e i megu drugoto za poloviot sistem dobro deluva,ke odime so kucinja zosto primaat kucinja,se nadevam ke si pominime ubavo ,dotogas neka ne cuva Bog (love5)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by belomorka » 17 Jul 2013, 21:47

и јас немам поима каде ке одиме на одмор. како што напишав и порано јас сакам на јадран, ама некако годинава времево не се погоди, а и водата е поладна и само тоа ме двоуми. инаку мм ина одмор од 17 август, ама ние во канцеларија ке одмараме од 27 јули до 4 август. така да јас таа недела ке си се шетам по скопје а од 17 ке одам некаде ама каде немам поима ние со мм така од апансас решаваме и одиме (smile) барем уште оваа година, а догодина здравје со бебенца тие кога ке сакаат (smile) . оффф колку убави соништаааа.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by kit-kat » 17 Jul 2013, 21:52

Од 22 август до 1 септември во Грција.Ја пишав адресата од хотелот на кафе муабет (smile)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by Bobe » 18 Jul 2013, 01:11

Pravevme pazar Ohrid-Zakinthos I koj pobedi?pa definitivno Ohrid =)) =)) =)) so obrazlozenie deka se zaeb.....v t.s. zafrknav da zemam stranec za muz,koj se fascinira od tie gletki,ok, jas ne go sakam Ohrid, jas go Obozaaaaaaaaaavaaaaaammmmmmm (w1) (love5) (love5) (love5) (love5) (love5) posebno Sv.Naum kade imame I vikendica(tamu pola detsvo mi pomina,vo srce mi e (love5) ),ne saka covekot vo vikendica tuku non-stop dvizenje (ner) (ner) (ner) ne sum luda po Grcija(politicki sum mather fa...r), iako so raka na srce mozam da kazam deka e preubava I bogata zemja(ezera,planini,monastiri,reki,zelenila,mitologija,trgovija,istorija....da ne redam,i.t.n)edinstveno nesto sto nemaat I si gi sramotat predcite e kulturata..........(a ima mnogu kulturni luge tuka).........od toa sto imam videno do sega(imam videno mnogu).......ama Zakinthos citav istorija i.t.n sakav da go vidam,mozam da zaklucam deka ovaa ne e moja godina......ama gorda sum,sto soprugot znae deka me vlece toa mesto Ohrid,deka ima posebno mesto vo srceto moe,i impresiite sto gi stekna za denot na Sv.Naum-cudotvorec...saka da odime tamu,definitivno vredi poveke,od site ostrovi na svetot......I jas si go sakam mm sto znae da me prizemji,i odvede onamu kade sto sum jas,nie,kade sto zamisluvav(izvinete se zanesov),a ne nekoj si Zakinthos,ispeceni od sonce,umorni od rasizam,istroseni od finaniska strana,zosto????me fati sentimetalno postcevo izvinete,a I vo docni casovi pisuvam,def,Ohrid ve guskam (a2) (a2) (a2)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by sunshine_2012 » 29 Jul 2013, 11:18

сакав да ве прашам бил ли е некој во Nea Moudania. И ако има некој што е бил таму да ми каже искуство цо цените за сместување и храна, и какви се плажите ? ви благодарам женски.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by Lejla7 » 29 Jul 2013, 13:28

Сум била. Не ми остави многу впечаток, местото е малку мртво. Плажата е голема, ама во близина има пристаниште така да можно е да има загадување. Сепак сама треба да видиш и да заклучиш. Сум била на еден ден, така да за цените не можам да зборувам. Поздрав

Одговори

Return to “Патувања, празници, одмори...”