Стил на облекување

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Стил на облекување

Post by Peperutka » 24 Oct 2010, 19:10

Каков е Вашиот стил на облекување?

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Стил на облекување

Post by Kjara » 24 Oct 2010, 20:48

Повеќе сакам секојдневна гардероба ама работата ми наметнува по сериозно да се облекувам (smile) што не ми пага тешко :grin: се навикнав на штикли и сукњи и фустани (rolll)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Стил на облекување

Post by Lady D » 24 Oct 2010, 22:14

Јас сум ти спортски тип,и супер ми е :) Сега дека не сум вработена е така,коа ќе се вработам ќе се смени и тоа,ќе остане спортското само во слободно време :)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Стил на облекување

Post by Debora » 24 Oct 2010, 22:32

Јас сакам лежерна облека. Претежно се облекувам спортски, фармерките со некоја долга блуза ми се омилен дел од гардеробата. (smile)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Стил на облекување

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 12:22

Полежерен стил.Ама и спортски многу често.

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Стил на облекување

Post by Happy_Mommy » 22 Aug 2012, 18:38

Koga bi se prasuvala jas, najmnogu obozavam zena oblecena klasicno, siroki pantaloni od onie klasicnite ili crna tesna suknja do kolenici, bela kosula i nekoj gerdan, kosa sredena i poniski stikli dokolku ste visoki. Zasega sum nevrabotena pa poretko go praktikuvam toa, ama se nadevam nekoj den ke si najdam rabota kade sto ke si se oblekuvam vo moj stil.

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Стил на облекување

Post by imambebe » 26 Aug 2012, 17:00

Po sportski tip sum sakam lezernost, sto ne znaci deka izbegnuvam klasika stikli suknice sredena kosa sminka

milicka9283
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 12 Aug 2012, 19:59
Location: Skopje
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Стил на облекување

Post by milicka9283 » 26 Aug 2012, 17:40

Se oblekuvam sportski,a inaku sakam da iznenaduvam pa cesto nosam i ponevobicaeni kombinacii,pa koga ke me vidi mm se cudi.sakam promeni.denes sportski a vecer posveceno za izleguvanje :) inaku crnata boja e moja boja.ponekogas se smeam deka sum kako za na pogreb (ne daj Boze) oblecena (laugh1) ama kombiniram da ne bide bas crno se

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Стил на облекување

Post by Nadja » 20 Nov 2012, 12:55

Јас сум спортски тип. Секогаш сум облечена во фармерки, блуза (или маичка) и патики.

Одговори

Return to “Мода”