Богдановски Димитар -6 г. има аутистичен синдром

Место за хуманитарни акции, помош и сл.

Moderator: Модератори

Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Богдановски Димитар -6 г. има аутистичен синдром

Post by Debora » 22 Nov 2010, 16:53

Апел за помош за Богдановски Димитар кој е на шест годишна возраст и боледува од аутистички синдром. За негово лекување во Р.Турција потребни се 10.000 евра. Покрај сите залагања, родителите не се во можност да обезбедат доволно средства, па ве замолуваме Вие хумани граѓани да донирате 100 денари со едно вртење на следните тел: 070/143-133 и 077/143-133.

Одговори

Return to “Да помогнеме”