За познатите

Фотографии од крштевката на Принцезата Шарлот

малата принцеза

Малата принцеза за прв пат е фотографирана во јавност заедно со целото нејзино семејство. Додека одат накај црквата сите се насмеани и среќни, а слаткиот Џорџ изгледа толку љубопитно.

Гордата мама Кејт објави преслатки фотографии од двете деца

двете деца

Вилијам и Кејт уште еднаш го игнорирале кралскиот протокол за закажување на сесија со познат фотограф. Наместо тоа, родителите ги објавија фотографиите направени од самата Кејт.

Објавено името на малата Принцеза: Шарлот Елизабет Дијана

принцезата

Кејт и Вилијам го објавија името на нивната новородена ќеркичка. Името им одава чест на бабата, дедото, како и прабабата на Принцезата.

Кејт Мидлтон со ќеркичката се појави во јавност беспрекорно свежа, само 10 часа по породувањето

Брачниот пар со ќеркичката

Војводката од Кембриџ се појави во јавност заедно со прекрасната ќеркичка само 12 часа по пристигнувањето во болница и само 10 часа после породувањето. Таа изгледа беспрекорно свежа.

Дру Баримор: Лудо е да се грижите за тежината

Дру со ќеркичката

Дру има своја продукциска компанија и своја линија на козметички производи. Но, нејзин приоритет секогаш е тоа да биде мајка на ќеркичката Олив (2,5 г) и Френки (1 г). Таа изјавува:

Мила Јововиќ ужива со ќеркичката

Мила со ќеркичката

Мила Јововиќ во јавност објави фотографија на која се гушка со нејзината втора ќеркичка - Дашиел, која веќе има 2 недели.

Кејт после второто породување планира да земе подолго отсуство

Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ после породувањето со Принцот Џорџ во Јули 2013 г., се појави во јавноста после помалку од еден месец. Но, се чини дека овој пат таа ќе има поинаков пристап.

Мила Јововиќ во напредна бременост на долги прошетки во природа

мила, сопругот и кучињата

Мила Јововиќ се спрема да го дочека своето второ дете, но е прилично активна трудница. Забележана е на прошетка во природа со сопругот и нивните кучиња, а неколку дена подоцна сама со кучињата. Таа е облечена во комотна облека и ужива во прошетката на омилената патека.

Мила пишува на Фејсбук:

Девјид Бекам и Харпер уживаат во прошетка на дожд во Лондон

Бекам и Харпер

Сив и врнежлив ден во Лондон, но таткото и ќерката се насмеани и ведри, уживајки во заедничката прошетка.

Ештон Качер отворено за родителството и одлуката да немаат дадилка

новиот татко во шоуто на Елен

Во шоуто на Елен Деџенерис, новиот татко зборува отворено за татковството, за Мила Кунис како мајка и зошто решиле да немаат дадилка.

Pages